Genel

Akıllı Ev Sistemleri

Ev teknolojilerinin kişiye özel ihtiyaç ve isteklere göre yapılandırılarak uygulanmasını sağlayan akıllı ev sistemleri, bireylerin özgün yaşam biçimlerini geliştirmesini sağlıyor.

Evleri daha rahat, güvenli ve kullanışlı kılan akıllı ev sistemleri, kendi enerjisini üretip temiz su dönüşümü bile yapabilmektedir. Akıllı ev; ısınma, soğutma, aydınlatma, güvenlik, temizlik gibi birçok konuda size tek bir kontrol sistemi sunar. Evinizin konforunu arttırırken zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Akıllı telefonlara entegre edilebilmesi sayesinde günün hangi saatinde hangi işlemin olacağı kolayca belirlenebilir.

AKILLI EVLERDE KULLANILAN ELEKTRONİK ARAÇLAR

AKILLI KAMERALAR

Akıllı ev sistemi, sürekli olarak evin hangi bölümünde hareket olduğunu takip eder. Kameralar yardımıyla, evin içindeki ve dışındaki tüm görüntüler televizyondan izlenebilir. Sistem, evde kimse olmadığını fark ettiğinde ise video kaydı tutar, sesli ve görüntülü mesaj olarak sunmaktadır.

SU TAŞKINI VE DUMAN SENSÖRLERİ

Su taşkını ve duman sensörleri, evde kimse yokken bile evin emniyetini sağlar. Acil durum karşısında istenilen kişiye elektronik posta ya da cep telefonu ile kısa mesaj gönderilir. Tercih edilirse önceden belirlenmiş telefon numarası otomatik olarak aranır ve bant kaydı ile durum hakkında bilgi verilir.

HAREKETE DUYARLI IŞIKLAR

Herhangi bir odaya girildiğinde, hareketi algılayan sensörler sayesinde ışıklar kendiliğinden açılır ve yine aynı şekilde oda içerisinde hareket sonlandıktan belirli bir süre sonra kendiliğinden kapanır. Böylece, herhangi bir sebeple açık unutulan ışıklar kapatılarak, önemli ölçüde elektrik tasarrufu sağlanmış olur. Tüm aydınlatma sistemi uzaktan kumanda ile, televizyondan ve cep telefonundan kontrol edilebilir.

ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMİ KONTROLÜ

Akıllı ev ile ısıtma ve soğutma sisteminin tam kontrolü isteğe bağlı olarak yapılabilir. Uzaktan ısıtma bilgilerine erişilerek belli saatlerde ısıtmayı açma ya da kapama gibi işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

BAHÇE SULAMA SİSTEMİ KONTROLÜ

Bahçedeki toprağın nem düzeyini takip eden sensörler sayesinde bahçe sulama sistemi, yalnızca gerektiğinde devreye girer. Yağmurlu bir günde, gereksiz yere sulama sisteminin çalışmaması, aşırı sıcaklarda ise daha sık devreye girmesi gibi özellikler akıllı ev sisteminde mevcuttur.

TELEFON, İNTERNET VE BİLGİSAYAR İLE KONTROL

Herhangi bir yerden sabit bir telefon ile arayıp, özel şifre tuşlanarak sistem kontrol edilebilir ve istenilen ayarlar yapılabilir. İnternet yardımıyla iş yerinden tüm akıllı ev sistemine ulaşılabilir, güvenli teknoloji ile akıllı ev istenildiği gibi kumanda edilebilir. Akıllı ev sistemleri modern şehir hayatının insanlarda yarattığı yoğunluk sebebiyle bir gereklik hale gelmiştir. Bu sebeple, Saygın A.Ş. konut projeleri, sizin ve ailenizin güvenliği için akıllı ev sistemlerine uygun olarak tasarlanmaktadır.